Om in te loggen op de e-Captain omgeving van uw organisatie doet u het volgende.
Als u de eerste keer inlogt moet u een geheimhoudingsverklaring digitaal ondertekenen. Hierin staat in het kort dat uw niets mag doen in welke vorm dan ook met de data - gegevens die uw organisatie in gebruik heeft in e-Captain, tenzij uw organisatie u daarvoor toestemming geeft. Zonder het accepteren van deze verklaring is het niet mogelijk om verder te werken in e-Captain.
Hoe u akkoord moet geven leest u op de pagina Geheimhoudingsverklaring.
Als u niet (meer) kunt inloggen in e-Captain controleer dan onderstaande.
Kunt u nog steeds niet inloggen? Neem dan contact op met uw e-Captain beheerder. Uw e-Captain beheerder kan u een nieuw wachtwoord toesturen.
Wanneer u het wachtwoord van uw e-Captain account niet meer weet, dient u contact op te nemen met uw beheerder van e-Captain. Uw beheerder kan inloggen en u via Rechten/Gebruikers in het Home menu voorzien van een nieuw wachtwoord.
Zie link Verstuur willekeurig wachtwoord
In de e-mail die u ontvangt, vindt u uw inlognaam, een nieuw wachtwoord en de pincode. U kunt met deze gegevens inloggen en vervolgens uw wachtwoord aanpassen naar een persoonlijk wachtwoord.
Bent u zelf een van de beheerders in e-Captain en bent u uw wachtwoord vergeten? Neem hiervoor dan contact op met een van de andere beheerders. Zij kunnen inloggen en u voorzien van een nieuw wachtwoord.
Als u zelf de énige beheerder bent kunt u natuurlijk de helpdesk bellen. Zij zullen ter verificatie een aantal vragen stellen en vervolgens een nieuw wachtwoord sturen. U ontvangt géén antwoorden op juistheid van uw antwoorden. Het wachtwoord wordt uitsluitend gestuurd naar het bij ons bekende e-mailadres.
Als u geen email van de helpdesk ontvangt omdat bijvoorbeeld uw emailadres is gewijzigd, niet correct is of u ontvangt de mail niet, (kijk ook in uw spambox en/of verwijderde items) dan dient u te handelen als volgt:
* U kunt een akte van de Kamer van Koophandel downloaden van de website van de Kamer van Koophandel.
E-mailadres van de helpdesk: ksedpleh @e-captain.nl
Ons postadres:
Dispi t.a.v. e-Captain helpdesk
Hambakenwetering 15
5231DD 's-Hertogenbosch
e-Captain is een zeer uitgebreid ledenadministratie pakket. Wij bieden verschillende basis trainingen aan waarbij u op toegankelijke wijze leert werken met e-Captain. De trainingen vinden plaats op ons kantoor in 's-Hertogenbosch.
Om u optimaal support te kunnen geven is het in sommige gevallen handig als we op afstand kunnen meekijken op uw eigen computer. Hiervoor maken wij gebruik van e-Captain Remote Support. Bel eerst met de helpdesk om af te stemmen of dit in uw geval nodig is.
We horen graag wat u vindt! Wij zijn immers pas tevreden als u dat bent. Wilt u ons laten weten hoe u onze support heeft ervaren? Deel uw ervaring via Google.